7/24 Destek +90 538 211 45 67
Dalaman Dalyan transfer

Dalaman Dalyan Transfer

Dalaman Dalyan transfer taleplerinizi lisanslı ve modern vip Mercedes Vito ve Sprinter araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz. TDA firması olarak TURSAB A grubu seyahat acentesi belgesi ile sizlere transfer hizmetleri sunmaktayız. Araçlarımız ise kanunen gerekli olan D2 taşıma ruhsatı, koltuk ve taşıma sigortası gibi bütün lisanslara sahiptir. Bizlere bildirdiğiniz uçuş kodu ile Dalaman Havalimanı’na inişleriniz anlık olarak takip edilmektedir. Yolcu çıkışında şoförünüzü isminizin yazılı olduğu tabela ile sizleri beklerken göreceksiniz. Dalaman Havalimanı Dalyan arası 23 kmdir ve yolculuğunuz ortalama 30 dk sürecektir. Ödemeyi yolculuk sonunda nakit olarak yapabilirsiniz. Dönüş transferi taleplerinizi ister rezervasyon sırasında isterseniz de dönüş gününden en geç 1 gün öncesine kadar iletebilirsiniz. Transfer rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için iletişim bilgilerimiz:

Telefon: +90 538 211 45 67  ve  WhatsApp: +90 538 211 45 67

TDA firması olarak sloganımız ve vizyonumuz Hızlı servis, Güvenli transfer. Sizlere hızlı servis sağlamak amacıyla transfer rezervasyon taleplerinize anlık dönüş yapıyoruz. Bakımlı, lisanslı ve modern araçlarımız ve profesyonel şoförlerimiz ile güvenli bir transfer hizmeti sunuyoruz.

Dalaman Dalyan transfer servisi sağlayan araçlarımız deri kaplı koltuk, klima ve internet donanımlarına sahiptir. Covid-19 pandemi sonrası shuttle veya toplu taşıma transfer yerine yolcular özel transfer hizmetlerine daha çok yöneldi. Son dönemlerde özel transfer talepleri artarken misafirlerimizin temizlik ve hijyen hassasiyetleri arttı. Biz de bu hassasiyetlerinizi göz önüne alarak güvenli transfer anlayışımızı maksimum düzeye çıkarttık. Araçlarımız her yolculuk sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından bizlere iletilen dezenfektasyon ilkelerine göre temizlenmektedir. Şoförlerimiz size maskeleri takılı olarak hizmet vereceklerdir. Şoförlerimizin sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Her ihtimale karşı belki yanınızda maske yok ise araçlarımızda fazladan maske ve dezenfektan bulunmaktadır.

Dalaman Dalyan Transfer – Dalyan Hakkında

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan, diğer tatil yörelerinden çok farklı olan doğal ve tarihi güzellikleriyle  mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Mutlaka diyoruz çünkü bu kadar farklı güzelliklerin bir arada toplandığı başka bir yer yok. Dalyan Köyceğiz gölünün İztuzu plajına bağlandığı nehrinin hemen kenarında bulunur. Dalyan nehrinin tatlı suyu Köyceğiz gölünden akmaya başlar ve en sonunda İztuzu plajının tuzlu suyuna karışır.

Dalyan nehrinin Batı tarafındaki dağ Likya dönemi antik mezarlarına ev sahipliği yaparken Doğu tarafı ise şehir merkezi ve otellerine ev sahipliği yapmaktadır. Nehir kenarında bir otelde kaldığınızı, bu nehirde tekne turu yapabildiğinizi, yüzebildiğinizi, çamur banyosu yapabildiğinizi, tarihi antik mezarları seyredebildiğinizi, caretta caretta kaplumbağalarını, mavi yengeçleri seyredebildiğinizi ve denize girebildiğinizi bir düşünün. Bunların hiçbiri hayal değil. Hepsini aynı bölgede tatiliniz süresince yapabileceğiniz bir yer Dalyan. Belki de bu özelliği ile dünyada tek. Dalaman Dalyan transfer yazımızda Dalyan ‘ın bu güzelliklerini tek tek ele almakta fayda var.

Dalaman Dalyan transfer

Dalyan tarihi antik dönemlere kadar uzanmaktadır. Kaunos bölgede bilinen en eski yerleşim yeridir. Kabul edilen tarihi bilgiye göre Karya kralı Miletos bir erkek ve bir kız çocuk sahibidir. Erkek çocuğunun adı Kaunos’tur. Kaunos emrindeki askerleriyle keşifleri sonunda buraya yerleşir ve Dalyan nehrinin batısında yer alan tepeye kendi adını verdiği bir kent kurar.

Kaunos antik kenti kalıntıları ve kaya mezarları günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştır. Şehir merkezinden kent ve antik mezarlar görülebilmektedir. Dalyan nehrinde tekne turu yaparken burayı da gezebilirsiniz. Tepeye çıkmak biraz yorucu ama değer. Kaya mezarları görüntüsü Dalyan ile özdeşleşmiştir ve olağanüstü bir manzaraya sahiptir. Geniş bir alana kurulan Kaunos antik kenti tiyatrosu halen korunmuş halde durmaktadır. Kale surları, tiyatro, kilise, hamam, depo, çeşme, agora, kent içi yolları, tapınaklar, liman ve mezarlıklar halen yapılarını korumakta ve ayakta durmaktadır. Antik kenti gezerken köylülerin otlatmak için tepelere çıkardığı keçiler, sincaplar, kaplumbağalar sizlere eşlik ediyor. Tam manasıyla kendinizi doğanın ve tarihin sessizliğinde kaybettiğiniz olağanüstü bir yer.

Dalaman Dalyan Transfer – Dalyan Nehir Turu ve Çamur Banyosu

Dalyan nehri Köyceğiz gölünden başlayıp İztuzu plajına kadar sazlıklar arasından akmaktadır. 10 kilometre uzunluğundaki nehrin 5 kilometresi dalyan içerisinde bulunur. Tur yapan tekneler şehir merkezinde beton iskelede sıralıdır. Dalyan nehri tekne turu ilk önce Köyceğiz gölü tarafına doğru yapılır. Nehirde ayrıca mavi yengeç denilen yengeç türü yaşamaktadır. Turun belli bir kısmında mavi yengeçleri görmeniz için tekneler yavaşlar. Hatta yüzen tekne büfelerde mavi yengecin tadına bile bakabilirsiniz. Sonra çamur banyosu yapılan yere gelinir ve kaptanınız tekneyi buranın iskelesine bağlar. İçeride çamur havuzları, duşlar, kafeler bulunmaktadır. Her yerde vücutları çamur kaplı gri renkte yerli ve yabancı turistleri görürseniz şaşırmayın)) Dalaman Dalyan transfer hizmetimiz ile bölgeye ulaşabilir tur sonunda oteliniz Dalyan dışında ise sizleri oraya bırakabiliriz.

Dalyan nehir turu dönüşünde ise Kaunos antik kenti ve kaya mezarları hemen sağınızda kalır. Sazlıkların arasında tekneniz akıp giderken antik kentin manzarası ve atmosferi inanılmazdır. Nehir bazı yerlerde çok dar olduğu için tekneler birbirlerine çok yakın geçerler. Bu sırada diğer teknedeki insanlara selam vermeyi unutmayın))

Tur İztuzu plajında sona erer. Caretta caretta cinsi kaplumbağalarının yumurtlama yeri olan İztuzu Plajı, 2008 yılında The Times tarafından Avrupa’nın en iyi açık alanı seçilmiştir. Çam ağaçlarıyla çevrili 5 kilometre uzunluğundaki plajın kumları yumuşak ve denizi temizdir.

Dalyan’da Konaklama

Myra Hotel, Dönmez Hotel Dalyan, Vira Hotel Dalyan, Egehan Butik Otel ve Hotel Palme Dalyan bölgede konaklayabileceğiniz popüler otellerden. Kalabalık bir aile ya da arkadaş grubuysanız ve kısa süreliğine kalıp tekne turu ve benzeri aktiviteler yapacaksanız özel havuzlu villa kiralamayı da düşünebilirsiniz. Bölgedeki tüm otel veya kiraladığınız evlere Dalaman Dalyan transfer hizmeti vermekteyiz. Dalaman transfer sayfamızdan transfer hizmeti verdiğimiz yönler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Call Now Button